book online

Winter season 2018/2019

December 16, 2018 to Easter mondat April 17, 2019



The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily

    reservation@name.com

    Reservation hotline: +1 800 1234 556

    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Κορασίδων

    Ολοκληρώθηκε την Πέμπτη (23/3, στο Χιονοδρομικό κέντρο του Παρνασσού,  η διοργάνωση του Πανελληνίου-Διεθνές Πρωταθλήματος Παίδων Κοραδίδων στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης.

    Στην κατηγορία Παίδων (U16), την 1η θέση στο Πανελλήνιο πήρε ο Κωνσταντίνος Μακαντάσης με χρόνο τερματισμού 1:30.15, ενώ στο διεθνές κατέλαβε τη 2η θέση. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Άνδρεα Έλι Αντουάν Ελ Χαγιέκ από τον Λίβανο τερματίζοντας με 1:27.22. Δευτεραθλητής Ελλάδας αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Καυκάς με 1:32.69, ενώ το χάλκινο πήρε ο Δημήτρης Αγοραστίδης με 1:33.80.

    Στην κατηγορία κορασίδων (U16) το χρυσό μετάλλιο σε Πανελλήνιο και διεθνές πρωτάθλημα πήρε η Άρτεμις Παπαγεωργίου που τερμάτισε με χρόνο 1:24.88. Στο διεθνές το ασημένιο πήρε η Κλαούντια Μούνιακ με χρόνο 1:26.25. Όσον αφορά το Πανελλήνιο τη 2η θέση κατέκτησε η Μαρία-Κωνσταντίνα Παπαχατζή ολοκληρώνοντας την προσπάθεια της σε χρόνο 1:31.72, ενώ την 3η πήρε η Μιχαέλα Καλτσίδου με 1:33.75.

    Στην κατηγορία μικρών Παίδων (U14) Πρωταθλητής Ελλάδας αναδείχθηκε ο Παύλος-Απόστολος Λέτσιος με χρόνο τερματισμού 1:29.83, ενώ σε διεθνές επίπεδο την πρωτιά πήρε ο Πολωνός Μούνιακ Τζέικομπ με 1:28.21. Τη 2η θέση στο Πανελλήνιο πήρε ο Βασίλης Ασβεστάς τερματίζοντας με 1:33.00 και το βάθρο συμπλήρωσε ο Νικόλαος Μελίδης με 1:35.59.

    Στην κατηγορία μικρών Λορασίδων (U14), την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο, αλλά και στο διεθνές πρωτάθλημα πήρε η Σοφία Γκίκα που τερμάτισε με χρόνο 1:31.72.Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Ιωάννα Κάτσικα ολοκληρώνοντας την προσπάθειά της με 1:37.03, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε η Αναστασία Σμπίλη με 1:37.90.

     

    Τη δεύτερη ημέρα, την Παρασκευή (24/3), διεξήχθη το αγώνισμα της γιγαντιαίας τεχνικής κατάβασης και στην κατηγορία των κορασίδων (U16) το χρυσό μετάλλιο πήρε η Ουρανία Ντούσκου (ΑΛΠΙΣ), τερματίζοντας σε χρόνο 1:30.97. Στο βάθρο την ακολούθησε η Ελένη Ζίκου (ΕΟΣ Λάρισας) με χρόνο τερματισμού 1:33.00, ενώ την στο τρίτο σκαλί ανέβηκε η Κωνσταντίνα-Μαρία Παπαχατζή (ΕΟΣ Λάρισας) με 1:35.36.

    Στην κατηγορία παίδων (U16) την 1η θέση τόσο σε Πανελλήνιο όσο και στο διεθνές πρωτάθλημα πήρε ο Βασίλης Παλάντζας (Έσπερος), όπου έκανε μια εξαιρετική προσπάθεια τερματίζοντας με χρόνο 1:29.21. Τη 2η θέση στο διεθνές πήρε ο Ρουμάνος Ντέιβιντ Τσέρνεα με 1:29.42. Δευτεραθλητής Ελλάδας αναδείχθηκε ο Δημήτρης Αγοραστίδης (ΕΟΣ Λάρισας) με 1:31.00, ενώ την 3η θέση κατέλαβε ο Κωνσταντίνος Μακαντάσης (ΕΟΣ Αχαρνών) με 1:32.86.

    Στην κατηγορία μικρών κορασίδων (U14),  την πρώτη θέση κατέκτησε η Σοφία Γκίκα (ΕΟΣ Βόλου), τόσο για το Πανελλήνιο, όσο και για το διεθνές πρωτάθλημα, μιας και είχε την καλύτερη επίδοση από όλες τις συναθλήτριές της και τερμάτισε σε χρόνο 51:39. Στη δεύτερη θέση έφτασε η Ιωάννα Κατσικά (Έσπερος) με χρόνο 52:53, ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε η Φανή Καντωνία (ΕΟΣ Λάρισας) με χρόνο 54:64.

    Στην κατηγορία μικρών παίδων (U14), την πρώτη θέση κατέλαβε ο Νικόλαος Μελίδης (Σύλλογος Αράχωβας) ο οποίος στη γενική κατάταξη του διεθνούς πρωταθλήματος βγήκε δεύτερος, πραγματοποιώντας μια εξαιρετική προσπάθεια, αφού τερμάτισε με χρόνο 51:16. Στη 2η θέση ακολούθησε ο Γεώργιος Πεντεφούντας (Σύλλογος Έσπερος) με χρόνο 51:26, ενώ τρίτος αναδείχθηκε ο Φιλόλαος Χρηστίδης (Σύλλογος Αθήνας) με χρόνο 51:80.

    OFFICIAL U16 Μ GS Π2 ΠΑΧ

    OFFICIAL U16 L GS K2 ΠΑΧ

    OFFICIAL U14 L Κ1 GS. ΠΑΧ-1

    OFFICIAL U14 M Π1 GS. ΠΑΧ-1

    Copyright © 2024 All rights reserved.
    Publish by Web-Greece.Gr