The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily

reservation@name.com

Reservation hotline: +1 800 1234 556

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αλπικών

Η 16η Φεβρουαρίου  ήταν πρώτη που συμμετείχαν Έλληνες αθλητές και Ελληνίδες αθλήτριες στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Αλπικών που διεξάγεται στο Courchevel/Meribel της Γαλλίας . Στο αγώνισμα της Γιγαντιαίας Τεχνικής Κατάβασης της κατηγορίας γυναικών η Μένια Τσιόβολου κατετάγη 45η με συνολικό χρόνο 2:28, 36 και 168,66 βαθμούς FIS. Οι υπόλοιπες Ελληνίδες αθλήτριες  Ν. Καλτσογιάννη, Χ. Τζίμπα και Ρ. Παλάντζα δεν πήρανε κατάταξη.. .

Την 23η θέση με χρόνο 2:25,20 και 63,92 βαθμούς FIS, κατέλαβε ο Ιωάννης Αντώνιου στο αγώνισμα της Γιγαντιαίας Τεχνικής Κατάβασης της προκριματικής φάσης. Ενώ είναι και ο αθλητής που θα εκπροσωπήσει την χώρα μας στο τελική φάση του αγωνίσματος. Οι Αθ. Τσιτσέλης, Απ. Βουγιούκα και Νικ. Μαυρόπουλος δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν τον αγώνα.

Στο αγώνισμα της γιγαντιαίας τεχνικής κατάβασης ο Γιάννης Αντώνιου δεν πήρε κατάταξη αφού δεν ολοκλήρωσε την πρώτη διαδρομή.

Στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης των γυναικών καμία Ελληνίδα αθλήτρια δεν ολοκλήρωσε τον αγώνα.

Την 9η θέση στην προκριματικό αγώνα της τεχνικής κατάβασης αντρών κατέλαβε ο Γιάννης Αντωνίου με συνολικό χρόνο 1:42,37 και κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του αγωνίσματος που θα διεξαχθεί τις 19.02.23.  Οι Γιάννης  Πρώιος και Αθανάσιος Τσιτσέλης δεν ολοκλήρωσαν τον αγώνα.